A A A

Moda i prostytutki

 

W Brazylii powstał założony przez grupę „czynnych zawodowo” prostytutek w wieku emerytalnym w tym „zawodzie”, a zatem ok. 50 lat, dom mody dla...prostytutek. Ukazała się pierwsza kolekcja ubrań pod nazwą „das putas” (po portugalsku: „od prostytutek”). Kolekcją tą zainteresowało się wiele pań na całym świecie, które z prostytucją nie mają nic wspólnego. Firma sprzedała w krótkim czasie 20 tysięcy ubrań. Jej kolekcjami zainteresowała się nawet słynna paryska Galerie Lafayette.

 

Jaka nauka płynie z tych faktów? Wydaje się, że można sformułować następujący wniosek – moda kobieca od dawna zmierza do swoistej demokratyzacji wszystkich kobiet – sprowadzenia ich do poziomu przedstawicielek profesji, którą nazywa się „najstarszym zawodem świata”. Dlatego, jak wynika to z doniesień prasy, propozycja brazylijskiego domu mody pasuje do współczesnych trendów i wręcz „trafiła w dziesiątkę”.

 

Rozsądne kobiety, kobiety, które dbają o kobiecą godność powinny chyba przemyśleć to wszystko i wziąć pod uwagę przy najbliższych ubraniowych zakupach dla siebie i dla swoich dorastających córek.